פסגת זאב שלי

כל מה שקורה בפסגת זאב והסביבה

עדכוני תנועה חשובים לכלל הנוסעים בפסגת זאב והסביבה

מנהל קהילתי פסגת זאב בשיתוף עם בקרת התנועה בעיריית ירושלים סיימו את עדכוני כל הרמזורים להזרמת תנועה בתוך השכונה בשעות הבוקר. יש לציין כי הושקע תקציב לא קטן מצד העירייה לבדיקת כל השינויים שהוצעו ואושרו לבסוף.

בהמשך לבקשת תושבים להקדים את  תוכניות הבוקר של  הרמזורים שמטרתם היא לסייע בהזרמת התנעה החוצה מהשכונה  מהשעה 6 וחצי לשעה 6 בבוקר. מר יהונתן לוי חבר הנהלת המנהל הקהילתי ביקש לעדכן שהבקשה אושרה וכל תוכניות הבוקר יתחילו ב6 בבוקר בכל הפסגה. וכן בצירים מרכזיים מ5 וחצי בבוקר(סיירת דוכיפת, משה דיין, פייגלין, ויקותיאל אדם) בציר סיירת דוכיפת בוצעה תוכנית של גל ירוק לכל אורכו

בנוסף בעוד כשבוע וחצי ככל הנראה תיכנס תוכנית מלאה חדשה של סינכרון רמזורים החל מרחוב שמואל תמיר עד סוף ציר 21 תוכנית שאמורה לפתור את כל הבעיות על הציר הזה בהלוך ובחזור. על התוכנית הזאת ועל השילוב מול הרכבת הקלה עבדו  כ4 חודשים.

לשחרר את צוואר הבקבוק

צוואר הבקבוק בחיזמא

הוגשה בקשה להעביר את תחנת האוטובוס הסמוכה למחסום חיזמא יותר אחורה ולהגדיל את הצומת בכדי לפתור את בעיית צוואר הבקבוק הגורמת לפקק לנוסעים לכיוון בנימין. הנושא בבדיקת הגורמים הרלוונטיים

 

ניסוי ביטול הפנייה שמאלה לכיוון תחנת הדלק

כדי לפנות את הפקק בירידה ובעלייה בכביש סיירת דוכיפת ובעצם להוריד את כמות הנוסעים הנכנסים לצומת העמוסה ממילא, ביקשו במנהל הקהילתי לבדוק את ביטול הפניה שמאלה בעליה מציר סיירת דוכיפת לציר משה דיין (תחנת דלק), בדיקתו של מהנדס הרמזורים וספירות תנועה יצאו חיוביות. צפי ל2 זרימת תנועה לכיוון כביש 20 וחזרה בספירת רכבים בשטח נראה שיש כ70 כלי רכב שרוצים לפנות שמאלה בעוד שכ3000 רכבים נוסעים למעלה ולמטה, שינוי זה גם אמור לפתור את הפקק גם בערב לחוזרים לכיוון בנימין וגם בשעות הבוקר ליוצאים מהפסגה, לכן אושרה הבקשה להריץ ניסוי של עד חודשיים בכדי לראות בשטח כיצד שינוי זה משפיע בשטח.

עדכון לפקקי המזרח

 

כפי שניתן לראות בסרטון המצורף, הכיכרות ברחוב מאיר גרשון לא מצליחות להכיל את גודל התנועה, האריכו את הגל הירוק לפינוי מהיר דרך רחוב משה רחמילביץ ורחוב גל לטובת תושבי המזרח.

איסור תנועת המשאיות

אכיפת איסור תנועת המשאיות מכיוון מחסום חיזמא החלה בחמישי האחרון, וכולנו תקווה שדבר זה יביא לשחרור סיירת דוכיפת בשעות העומס ויקל גם על תושבי בנימין

 

מטעם מטה  "בנימין במצור" נמסר: רוצים להודות למועצה שלנו, לעיריית ירושלים, למשרד הביטחון, למשטרת ישראל, ולמינהל קהילתי פסגת זאב, שהיו קשובים למצוקה של תושבי בנימין והבינו את המצור האמיתי בו אנו חיים, ופעלו למען איסור כניסת משאיות לסיירת דוכיפת (בהמשך גם מכיכר אדם לחיזמה) בין השעות 6-9 בבוקר, תודה למנהל הקהילתי פסגתזאב ולמוקד הבקרה של עיריית ירושלים על הארכת וסינכרון הגל הירוק ברמזורים בסיירת דוכיפת, דבר שנקווה שיורגש בהפחתה משמעותית בפקקים בסיירת דוכיפת. ותודה על הפעלת התכנית הזו גם ממוצאי שבת הקרוב כדי להקל גם על הפקקים שם. אלו רק צעדים ראשונים ואנו מקווים שכלל הגופים ימשיכו לחבור בכדי להסיר את המצור מבנימין ומקווים לראות במהרה את פרויקט שיקוע דוכיפת יוצא לפועל וכמובן מחכים לתחילת העבודות להרחבת הכבישים אדם חיזמה. תודה לכל העוסקים במלאכה!
מטה בנימין במצור
אבירן סקיזדה, נופר שרביט

פקקים גם במוצאי שבת

הוחלט על הפעלת תכוניות בוקר גם במוצאי שבת בכדי להקל על היציאות מהשכונה. התוכניות עודכנו בהתאם.

המנהל הקהילתי ביקש לברך על שיתוף הפעולה המעולה עם מוקד הבקרה של העירייה ועל המאמצים והתקציבים הרבים שהושקעו עד כה.

שלח בוואטסאפ
שתף בפייסבוק
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

נושאים קשורים

אולי יעניין אותך גם:

image-from-rawpixel-id-1224443-jpeg (1)

שרה סופרין – סידור וארגון הבית

20210610_132203

מיכל סעידוב יעוץ מס וראית חשבון

B697AECB-CFA4-4102-BB1E-64250342180D

נעמי תופרת מקצועית

אפרת ראובני

אפרת ראובני נטורופתית והרבליסטית קלינית

123380827_183342780070476_6580416495245110177_n

ראשית דגן

אירועים קרובים בפסגת זאב

לא נמצאו אירועים קרובים
פסגת זאב שלי

אנחנו יכולים לסייע לך במציאת המשכנתא הטובה והמתאימה ביותר לך, כך שתוכל לחסוך עשרות אלפי שקלים

השאר שם וטלפון וניצור איתך קשר בהקדם