פסגת זאב שלי

כל מה שקורה בפסגת זאב והסביבה

בגלל פקקים מפקירים את בטחון תושבי קידר – ופותחים את "כביש הדמים"

אם הכביש הזה ייפתח - קידר גמורה!

תושבי קידר סגרו מחדש את הכביש לפלסטינים ומתכוננים למאבק ציבורי. מאות תושבים הפגינו אמש  בדרישה משרי הימין בממשלה לעצור את המחדל יו״ר הועד: ״אם הכביש הזה ייפתח – קידר גמורה! תהיה כאן סכנת חיים.״ ח״כ סטרוק: ״מטורף מטורלל וחסר אחריות לפתוח את הכביש״.

שעות לאחר פתיחת כביש קידר מעלה אדומים לפלסטינים הגיעו כ 200 מתושבי היישוב קידר לנקודת הפריצה ובסיוע כלים כבדים חסמו את הציר מחדש. התושבים הפגינו במקום כנגד ניסיון הפתע לפתיחת הציר ללא הסכמות ולאחר החלטה חד צדדית של אלוף הפיקוד יהודה פוקס וקמ״ט תחבורה ישראל אפריאט לפתוח את הציר לאלפי כלי רכב פלסטינים שיגיעו מחברון, בית לחם והכפרים הפלסטינים ואשר יסכנו באופן מיידי את בטחונם של התושבים.

במהלך היום כאמור נוצרו עימותים בין התושבים לכוחות הביטחון שניסו לאפשר את פתיחת הציר במהלכם נעצר אף תושב היישוב. המפגינים הגיעו בשעות הערב למקום עם דגלי ישראל ושלטים הפונים לשרים שקדף אלקין, סער וכן לראש הממשלה בנט בקריאה ״אל תפתח את הציר לפיגוע הבא – פתיחת כביש קידר לתנועה פלסטינית תביא לרצח יהודים״.

יו״ר ועד הישוב קידר משה זיגדון סיפר למפגינים על המתרחש והודה לראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן שנרתם למאבק "הבוקר בלי התראה מוקדמת, חברת נתיבי ישראל הגיעה להזיז הבטונדות כדי לפתוח את הכביש לפלסטינים. הם השאירו את הכביש פתוח, ומשטרת מעלה אדומים שהייתה כאן ניסתה לעצור אותנו כדי שלא נפריע להם.

אם הכביש הזה ייפתח – קידר גמורה! תהיה כאן סכנת חיים. מפקד העוטף אמר לי שהוא לא מוכן לפתוח הכביש ולא יוכל להגן עלינו אם יקרה משהו. לצערי האלוף וקמט תחבורה מתעקשים על פתיחת הכביש ע"י הם בטוחים שזה יפתור להם את התחבורה באזור. בשביל פקקים הם מפקירים את בטחון תושבי קידר. אנחנו לא ניתן שזה יקרה וננהל מאבק ארוך וממושך עד שההחלטה הזאת תיעצר – או דרך בית המשפט או דרך השרים הימניים בממשלה הזאת.״

יו״ר שדולת א״י ח״כ אורית סטרוק הגיעה לתמוך ולחזק את התושבים ועדכנה כי היא מגיעה גם בשם יו״ר השדולה הנוסף ח״כ יואב קיש אש רנבצא ממנו להגיע: ״קודם כל אתם צודקים. זה פשוט מטורף, מטורלל וחסר אחריות לפתוח את הציר ואחת כמה וכמה בתקופה כזאת מתוחה ובעייתית. הרי מה המטרה של פתיחת הכביש? הם קוראים לזה מרקם חיים לפלסטינים. עם כל הכבוד החיים יותר חשובים מהמרקם חיים״

ח״כ סטרוק הודיעה לנוכחים כי תקיים עימם פגישת עבודה ותפעל לרתום את חברי השדולה למאבק בפתיחת הכביש.

סגן ראש מועצת גוש עציון יצחק פריד אמר: "לא ניתן למחדל הזה לקרות. מדובר בסכנה ביטחונית ובטיחותית. לא ניתן שזה יקרה ואנחנו כאן עד ההחלטה שהכביש ייסגר והמקום השקט והפסטורלי הזה, ימשיך להיות שקט"

עינת פתאל יו״ר ועד קידר דרום אמרה: אני תושבת קידר משנת 1991, בתור ילדה ספגתי בקבוקי תבערה, אבנים ופיגועי ירי. כעת רוצים לפתוח את הכביש הזה כדי שהילדים שלי ושלנו יסעו בפחד וירגישו את החוויות שהיו לנו. אנחנו לא רוצים כאן את האסון הבא ולראות כאן ציר דמים. אני פונה לממשלת ישראל שימנעו את האסון הבא. ברגע שהציר הזה ייפתח, אני לא אוכל לחיות בשקט ששלושת הילדים שלי יעברו כאן. חייבים להפסיק את ההזייה הזאת."

תושב היישוב רוני איטח הוסיף אני גר בישוב מעלה ל25 שנה, אי אפשר לפתוח כביש כזה שהוקם ונסלל לטובת היישוב על מנת שלא לעבור דרך האוכלוסייה העוינת. אנחנו נמצאים בתקופה בטחונית מתוחה ויש כאן כביש שלא מתאים למאסה הצפויה של הרכבים ובלי שום אחריות בטחונית. זה חוסר אחריות בסיסית לסכן חיי אדם."

 

שלח בוואטסאפ
שתף בפייסבוק
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

נושאים קשורים

אולי יעניין אותך גם:

C69CB2A7-AD2A-4BEB-8469-309DBDC6491B

גילוש – כשיופי וטעם נפגשים

5fdcba_41d01803e1f547609b271be81e23f792_mv2

ביבי סטוק

flame-580342_1920

דוד רביבו – כל שירותי הגז

502eeb5b-4473-46d1-9ba8-fd9eddc222d7

Nani.event

WhatsApp Image 2021-06-16 at 21.39.04 (1)

היופי שבעץ- דודי קקון

אירועים קרובים בפסגת זאב

לא נמצאו אירועים קרובים
פסגת זאב שלי

אנחנו יכולים לסייע לך במציאת המשכנתא הטובה והמתאימה ביותר לך, כך שתוכל לחסוך עשרות אלפי שקלים

השאר שם וטלפון וניצור איתך קשר בהקדם