פסגת זאב שלי

כל מה שקורה בפסגת זאב והסביבה

יער מיר, שנמצא בסמוך לפסגת זאב ונווה יעקב, הופך ליער קהילתי.

בשבוע החולף, נחתמה אמנה בין עיריית ירושלים לבין קרן קיימת לישראל, ההופכת את יער מיר, שנמצא בסמוך לשכונות פסגת זאב ונווה יעקב, ליער קהילתי.

האמנה נחתמה במעמד נציגי קק"ל, עיריית ירושלים, נציגי המינהלים הקהילתיים בפסגת זאב ונווה יעקב ונציגי הקהילה הפעילים ביער. מטרת היער הקהילתי, היא לקיים שיתוף פעולה בין כל השותפים לשמירה ולטיפוח היער אל מול איומי הבנייה ולקיים בו קהילה חיה ונושמת.

היער מצטרף לתוכנית הארצית של קק"ל והופך את יער פסגת זאב- נווה יעקב ליער קהילתי. קק"ל מובילה כ- 24 יערות קהילתיים ברחבי הארץ.

 

יער מיר מצטרף ליערות הקהילתיים של קק"ל ויקבל את השם "יער קהילתי פסגת זאב- נווה יעקב". היער, המשתרע על פני כ-1000 דונם כרצועה ירוקה הנושקת לשכונות פסגת זאב ונווה יעקב שבצפון ירושלים, ניטע לראשונה על ידי קק"ל בשנת 1982. הוא ממוקם בין שתי השכונות בערוץ של אחד היובלים העליונים של נחל פרת הזורם לכיוון יריחו ונהר הירדן, ומשרת את תושבי השכונות הסמוכות ומטופח על ידם.

ביער אתרים ארכיאולוגיים והיסטוריים ובהם גתות, כבשני סיד ומערות קבורה, מדרגות חקלאיות קדומות, אתר הנצחה לצנחנים שלחמו בשורות הבריטים וצנחו באירופה במלחה"ע השנייה, מגוון עצים (מגוון רחב של אקליפטוסים), וכן פרחי בר ובעלי חיים, לרבות אוכלוסיית צבאים גדולה.

נעמי אביב רוזן, מנהלת קליטת קהל במרחב מרכז בקק"ל: "אני גאה בשיתוף הפעולה עם עיריית ירושלים והמנהלים הקהילתיים, שהוביל לחתימת אמנה ובכך גם ליער קהילתי נוסף שיתרום לחיבור היער לקהילה, ולסביבה ירוקה. אנו בקק"ל רואים חשיבות רבה בשמירה על היערות וחיבורם לציבור. ביער מיר יש קהילה פעילה, ועם הכלת היער לרשת היערות הקהילתיים , אנו מאמינים כי הפעילות תגדל ותביא תושבים נוספים מהקהילה להינות מהיער הקהילתי".

מעיריית ירושלים נמסר: "הקמת יער קהילתי פסגת זאב- נווה יעקב היא בשורה חשובה עבור תושבי השכונות הסמוכות. היער הוא נכס טבע יקר ומהווה מקום נפלא לטיולים, פעילויות קהילתיות וחיבור לטבע. עיריית ירושלים תמשיך לפעול לפיתוח ושימור המרחבים הירוקים בעיר לטובת תושבי העיר והבאים בשעריה."

שלח בוואטסאפ
שתף בפייסבוק
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

נושאים קשורים

אולי יעניין אותך גם:

502eeb5b-4473-46d1-9ba8-fd9eddc222d7

Nani.event

bright-and-cozy-modern-living-room333-interior-2022-12-16-12-00-09-utc

Y.N clean אחזקות

dress-2583113_640

מכבסת בועות הפסגה

restaurant-bern-179047_1920 (1)

קייטרינג איילת השחר

אפרת ראובני

אפרת ראובני נטורופתית והרבליסטית קלינית

WhatsApp Image 2021-12-25 at 19.51.41

סטוקי

אירועים קרובים בפסגת זאב

לא נמצאו אירועים קרובים
פסגת זאב שלי

אנחנו יכולים לסייע לך במציאת המשכנתא הטובה והמתאימה ביותר לך, כך שתוכל לחסוך עשרות אלפי שקלים

השאר שם וטלפון וניצור איתך קשר בהקדם