פסגת זאב שלי

כל מה שקורה בפסגת זאב והסביבה

תיעוד מקומם – זריקת בקתבים מהצד הערבי של גדר ההפרדה בפסגת זאב

בימים האחרונים לא מעט מתושבי הפסגה צילמו מראות מקוממים ביותר על גבולות גדר ההפרדה הצמודים לשכונה.

כפי שאתם כבר בטוח רואים קבוצות הוואטסאפ בשכונה בוערות עם תיעודים ותמונות בנושא, משתפים את הפחד, החשש, הדאגות. ואולי קצת תקווה שמשהו יקרה לטובה. לטובת הביטחון וההגנה של השכונה.

בתמונות וסרטונים אלה ניתן לראות חלק מהתיעודים של השכנים

 

 

 

 

 

כוחות מג"ב בתוככי מחנה הפליטים לאחר הדיווח של התושבים על המקרה

 

 

 

אנו מצרפים כאן את דבריה של יעל ענתבי בימים אלה על המצב הביטחוני בשכונה

טוב עשה מפקד מחוז ירושלים במשטרה משטרת ישראל- מחוז ירושלים! ניצב תורג'מן שהגיע אתמול (יום רביעי) לסיור בפסגה והנחה לטפל בהפרות הסדר הזולגות אלינו מעבר לגדר. בהנחייתו המשטרה תפעל להגברת הסיורים של כוחות מג״ב על תוואי גדר הביטחון תוך שימוש באמצעים לפיזור הפרות סדר. מפקד המחוז הנחה לטפל באופן נחוש ובלתי מתפשר בכל מי שינסה לחצות את הגדר. הבטיח שתיבדק אפשרות לביצוע עבודות תשתית למניעת הטיפוס על הגדר והנחה לקדם הליך ביצוע הריסות בנייה בלתי חוקית בסמוך לגדר ההפרדה. אציין גם שהמשטרה באה לקראת התושבים ובעזרת מפקד תחנת שפט, ערן דילון, הקמנו כבר כיתת כוננות אחת וכיתות כוננות נוספות בהקמה
שנים אני מתריעה בפני העירייה על התחלות בנייה לא חוקיות, כולל בשבוע שעבר, ותמיד אני מקבלת את התשובה שזקוקים לכוחות מג"ב שאינם מגיעים לליווי פקחי העירייה. מקווה שעכשיו ישנו את כיוון המחשבה.
פסגת זאב היא שכונה על קו התפר. הקמת גדר ההפרדה ב- 2006 (עוטף ירושלים) גרמה לאלפי תושבים ערבים ממחנה הפליטים שועאפט, שכונת השלום וראס חמיס, שרצו בחיים נורמליים ומצבם הכלכלי איפשר זאת, לעבור אל תוך ירושלים. את מקומם תפסו עשרות אלפי ערביי יו"ש מרמאללה, ג'נין ושכם, שוהים בלתי חוקיים, שהתיישבו בבתים שהתפנו ובמגדלים שנבנו ללא אישורים. ערבי תושב ג'נין יכול להגיע לגדר ההפרדה מול בתי פסגת זאב באופן חופשי בלי שום מחסום.
השטח שמעבר לגדר הפך לשטח הפקר שנתפס מהר מאוד ע"י תומכי חמאס ופושעים והוגדר ע"י גורמים ביטחוניים "חבית חומר נפץ".
כתוצאה מהפקרת השטח שכמחציתו מוגדר על הנייר בריבונות ישראלית והוא חלק מהשטח המוניציפלי של ירושלים, אנו עדים לאורך שנים לריק שלטוני המאפשר ירי חופשי, רמקולים עוצמתיים של המואזין, בנייה מאסיבית ללא אישורים, פיצוצים של זיקוקין, מאורות סמים, קפיצות של שב"חים מעבר לגדר ועוד.
במשך כל השנים ממשלת ישראל הקפידה להטמין את הראש בחול ולחשוב שהבעיה תיפתר מעצמה, מה שהגדיל את חבית חומר הנפץ. המשטרה לא יכולה להיכנס לאזור בלי כוחות משמר הגבול וגם זה נעשה רק לעיתים רחוקות. פניות רבות שלי לכל הגורמים בממשלה, במל"ל ובכנסת לא הצליחו לשנות את הקונספציה.
לאחר נקודת האל חזור שאירעה ב 7.10 כשיום שמחתנו הפך באחת לאבל, תושבי פסגת זאב החלו להבין שמשענת גדר ההפרדה ואשליית הבטחון שהיא מקנה, היא משענת קנה רצוץ. כעת צריך לשכנע גם את הממשלה להשליט את הריבונות הישראלית בשכונות הירושלמיות שמעבר לגדר.
ניצב תורג'מן דיבר גם על הקניית תחושת ביטחון לתושבי פסגת זאב, דבר חשוב מאין כמוהו. ובהקשר לזה רוצה לומר שחשוב שהאבטחה תיראה יותר בשטח ולא רק תבוצע.
כיום יש הורים החוששים לשלוח את ילדיהם למוסדות החינוך כי אין אבטחה לגן או כי האבטחה המוצעת לבית הספר אינה מקצועית מספיק.
חשוב למען תחושת הביטחון של תושבי פסגת זאב לראות את כוחות הביטחון מסיירים בפסגת זאב, חשוב להציב עוד חיילים שישגיחו על הכניסות לבתי הספר והגנים.

אנחנו נמצאים בתקופה שבה תחושת הביטחון של העורף מקרינה על הכוח של צה"ל ולמעשה העורף, כפי שלצערנו ראינו וחווינו, הופך להיות החזית.

יעל ענתבי

שלח בוואטסאפ
שתף בפייסבוק
Subscribe
Notify of
guest
2 תגובות
חדשות
אחרונות הנבחרות
Inline Feedbacks
View all comments

נושאים קשורים

אולי יעניין אותך גם:

20210610_132203

מיכל סעידוב יעוץ מס וראית חשבון

kitchen-1687121_1920 (1)

ר"מ נכסים

C69CB2A7-AD2A-4BEB-8469-309DBDC6491B

גילוש – כשיופי וטעם נפגשים

חשמלאי מוסמך וכל התיקונים לבית
חשמלאי מוסמך וכל התיקונים לבית

חשמלאי מוסמך וכל התיקונים לבית

flame-580342_1920

דוד רביבו – כל שירותי הגז

תמונה של WhatsApp‏ 2023-06-13 בשעה 17.28.01

דוד שלטים

אירועים קרובים בפסגת זאב

לא נמצאו אירועים קרובים
פסגת זאב שלי

אנחנו יכולים לסייע לך במציאת המשכנתא הטובה והמתאימה ביותר לך, כך שתוכל לחסוך עשרות אלפי שקלים

השאר שם וטלפון וניצור איתך קשר בהקדם