פסגת זאב שלי

כל מה שקורה בפסגת זאב והסביבה

סוכות וארבעת המינים בפסגת זאב – כל הפרטים והמיקומים

איפה ניתן להשיג ארבעת המינים מהודרים בפסגת זאב? בואו תכירו את מי שעומד מאחורי שוק ארבעת המינים בשכונה

ותיקי השכונה זוכרים שעד לפני כמה שנים היינו צריכים לכתת רגליים לשכונות מרוחקות בכל ערב חג סוכות על מנת למצוא ארבעת המינים לכבוד החג. בשנים האחרונות חל מהפך וכבר יש בפסגת זאב מבחר גדול של מוקדי ושווקי ארבעת המינים. בכתבה שלפניכם סקרנו את הבולטים שבהם, ואל תפספסו את הפנינים בהמשך הכתבה שם מחכה לכם מדריך מדוייק וקצר לבחירת ארבעת המינים. זה קל ואפשרי. חג שמח!!

 

 

ידוע שכל ארבעת המינים הכרחיים לקיום המצווה, ולולא אחד מהם אדם אינו יוצא ידי חובתו במצווה. אולם בראש הארבעה עומד לו האתרוג, אותו חכמים ממשילים ללב. ואכן, אחד הדברים המדהימים הוא שאין אתרוג אחד דומה לחברו, כפי שאין לב אדם אחד דומה לזה של רעהו. שוני זה גורם לכך שכל אחד מוצא את האתרוג המיוחד והמתאים לליבו. אחד מעדיף את האתרוג אתרוג גדול, והאחר דווקא קטן. אפשר למצוא בשוק  כאלה שרוצים דווקא אתרוגים צהובים, ויש כאלה המעדיפים גוון יותר ירקרק. יש כאלה שמעדיפים את האתרוג שלהם חלק – ואחרים שמעדיפים אותו עם בליטות. וכשם שליבותיהם שונים, כך העדפותיהם שונות.

 

 

איפה אפשר להשיג ארבעת המינים בפסגת זאב?


סטוקי – יריד סוכות ענק

יריד סוכות ענק ואווירת חג מושלמת אצל סטוקי!!

מכירת ארבעת המינים ברמות הידור שונות , המגוון הכי יפה וענק של קישוטי סוכה, גופי תאורה שרשראות לד, פלקטים ותמונות
אזיקונים ונעצים, מגוון תשמישי קדושה כיפות ציציות ומגוון חד פעמי יוקרתי לשולחן החג…

רינה ניקובה 3 פסגת זאב מזרח 0544050774   026590669

 


השוק הענק של משפחת בן עוליאל באולם בית הכנסת בית יצחק – גבירצמן 5

אין כמעט אחד בפסגת זאב שלא מכיר את השוק של משפחת בן עוליאל. השוק, הממוקם באולם התחתון של בית הכנסת בית יצחק, הוקם לפני למעלה מעשור שנים. הגידול המתמשך בפסגה יצר את הצורך בשוק מקומי, והמכירות באולם של בית הכנסת היוו את הסנונית הראשונה לשוק הגדול שהוקם סביב בית הכנסת. אם פעם היו צריכים תושבי השכונה להרחיק לשווקים רחוקים בירושלים, השוק באולם הצליח להביא לחצר הפרטית שלנו את המגוון והשפע שיש במקומות אחרים.

אחת המטרות המוצהרות בהקמת השוק היה לתת הזדמנות לאנשי השכונה לקיים את מצוות החג בהידורים הגבוהים ביותר מצד אחד, ומאידך להוזיל עלויות ולהציב סטנדרט של מחירים השווים לכל נפש.

ברבות השנים, התווספו עוד דוכנים לשוק, שמוסיפים גם הם לאווירת השוק. ועדיין, הלב הפועם של השוק נשאר באולם התחתון של בית הכנסת, במורד המדרגות. האולם הממוזג והרחב מעניק ערכים מוספים שנותנים חווית קנייה נינוחה, רגועה ומאפשרת לבחור את הסט המתאים לכם בצורה הטובה ביותר. המקררים הגדולים של האולם מאפשרים לשמור על טריותם ורעננותם של ההדסים והערבות.

בשנים האחרונות, ובייחוד בשנתיים האחרונות נוכח מגפת הקורונה – מתוך הכוונה להמשיך לשרת את ציבור התושבים ולספק את הצרכים השונים – התווסף שירות משלוחים, כמובן בחינם.

למרות שהעסק עצמו גדל ואנחנו ממשיכים למכור גם במקומות אחרים ברחבי ירושלים וברחבי הארץ, הלב הפועם שלנו נשאר בפסגת זאב – בבית הכנסת שאבי המשפחה, דוד, יזם ובנה לפני קרוב ל-30 שנה. והם ממשיכים לשרת את תושבי הפסגה, עוד שנים רבות.

ניתן לחייג אלינו למשלוחים:
בן עוליאל: 052-382-7084.

מיקום השוק:
באולם התחתון של בית הכנסת בית יצחק, במורד המדרגות החיצוניות

 

 


משווקי בית הדסה – משווקי ארבעת המינים וותיקים בתחום כבר 7 שנים
עם מבחר כשרויות לכל העדות.
אתרוגים עם מגוון כשרויות, ליקריץ, מחפוד, מרוקאי, חזון איש.
אנו מתמחים באתרוגים תמנים גדולים הקשים מאד להשגה!
אצלנו תוכלו ליצור לעצמכם את הסט המובחר על פי דרישתכם ורצונכם .
ניתן להזמין משלוח עד הבית.

צלצלו 0529572559
או בווטאספ – 0507927788

הגעתם אלינו דרך האתר? ציינו זאת ברכישה וקבלו מתנה 10% הנחה!

 

 

 

 

 


 

צביקה יונגרייס – ענק ארבעת המינים

לקנות אצלנו..
בגלל הנסיון: שנים של ניסיון והובלה בתחום ארבעת המינים הביאו את המקצועיות ברמה בגבוהה ביותר בשוק
בגלל המגוון: אצלנו יש את כל מגוון ההידורים, כשר לברכה, מהודר, מהודר א׳, מהודר א׳ א׳ וכמובן ניתן למצוא אצלנו אתרוגים ולולבים ״יהלומים״ במחירים מיוחדים
בגלל המחיר: המחירים וההידורים שלנו הם הכי טובים שיש
בגלל השירות: הלקוחות שלנו הם במקום הראשון, תמיד!

להזמנות  צביקה יונגרייס – 052-4064922


סוכות נחלים – נסי ביטון – רחבת החנייה ברחוב מאיר גרשון ליד מתוק לי

כמו בכל שנה גם השנה נסי ביטון והחברים יחכו לכם ברחבת החנייה ליד מתוק לי הם מוכרים בין היתר.. סוכות במגוון גדלים, סכך לנצח, אזיקונים סוכות נחלים בדים לסוכה, סכך נצח ,לאטות עץ ועוד ..

משלוחים בתוספת תשלום ,חייגו עכשיו 054-7781477

 

 

 


המדריך לבחירת סט ארבעת המינים:

ערך: אביעד בן עוליאל

הלכות ארבעת המינים הם רבות, אולם את עיקרי הדברים שצריך כל אחד לדעת בבואו לבחור את הסט שלו יכול כל אחד לדעת בקלות. אז מה הדברים החשובים שצריך לשים לב אליהם?

נתחיל בלב של 4 המינים, הלא הוא האתרוג. הצורך בהידור, הוא עניין מהותי בכל 4 המינים – אולם התורה הדגישה אותו בעיקר על האתרוג, כשכתבה שעלינו לקחת 'פרי עץ הדר'. במה בה לידי ביטוי ההדר? קודם כל ביופי פשוט וחיצוני. לאתרוג צריכה להיות צורה נאה וסימטרית.

רמת ההידור שלו נמדדת גם לפי רמת הנקיות שלו. ככל והאתרוג נקי ממה שהסוחרים מכנים 'בלטעלך' (=עלים שפצעו את האתרוג כשהיה על העץ), הוא גם יחשב למהודר יותר. בנוסף שימו לב שלא יהיו נקודות שחורות שבולטות העלולות לפעמים אף לפסול את האתרוג. הצורך העיקרי הוא שהשליש העליון של האתרוג (ממקום שבו האתרוג מתחיל להיות משופע) יהיה נקי.

הצבע יכול להיות ירקרק או צהוב. יש מי שמהדר לקחת אתרוג עם פיטם, אך חשוב לדעת כי גם אם אין לו פיטם האתרוג כשר. אתרוג חסר או נקוב, כמובן יהיה פסול. למרות שרבים מעדיפים את האתרוג היותר חלק, דווקא האתרוג עם הבליטות נחשב למהודר יותר – שכן החשש בו שהוא הורכב עם לימון פחות גדול. ואף שכיום כמעט לא מרכיבים אתרוגים עם מינים אחרים, תקנו רק מסוחר שנאמן עליכם שקנה מפרדס בעל הכשר.

לסיכום, חשוב שתאהבו את האתרוג. הוא כנגד הלב שלכם – תראו שאתם מחוברים אליו.

נמשיך לגבוה שבמינים, הלולב. ההידור שבלולב נמדד לפי מספר פרמטרים – האחד הוא רמת עקימותו. ככל והלולב ישר ואינו נוטה לימין או לשמאל הוא נחשב למהודר יותר. בנוסף שימו לב שהלולב ירוק ולא מתחיל להתייבש. שימו לב גם שגובהו של הלולב הוא לפחות 4 טפחים, שהם 32 ס"מ.

דבר נוסף שמשפיע על רמת הידורו של הלולב הוא עד כמה העלה האמצעי סגור. הלולב בנוי עלים כפולים הדבוקים אחד לשני. ככל והעלה הפנימי ביותר (הנקרא – 'תיומת') סגור הלולב כשר יותר. האשכנזים מעדיפים ששאר העלים יהיו פתוחים כך שהלולב יתנפנף, ואילו הספרדים מעדיפים את הלולב דווקא סגור.

נעבור עכשיו למינים המעטרים מהצדדים את הלולב – ההדסים והערבות. גובהם צריך להיות 3 טפחים, שהם 24 ס"מ. ההדסים צריכים להיות 'הדסים משולשות'. הכוונה היא שמכל קן וקן יצאו 3 עלים. ככל וחסרים עלים, הדבר פוגע ברמת ההידור של ההדס. אין בכך כמובן כדי לפסול אותו עד שיהיו חסרים רוב עליו, אך זה פוגע ברמת ההידור.

כשאתם קונים ערבות צריך לשים לב לכמה דברים חשובים. רבים מהערבות שנמכרות סתם כך על ידי ילדים עלולות להיות גזולות, כך שתקנו רק ערבות ממקור נאמן או ערבות סגורות. בנוסף שימו לב שאכן מדובר בערבה ולא במין הדומה לו – הצפצפה שכמובן אינה כשרה לארבעתם המינים.

גם לגבי ההדסים וגם לגבי הערבות, שימו לב שהם טריות וירוקות. אם הם יבשות מדי הדבר פוסל את כל הסט ואי אפשר לקיים את המצווה. אי לכך, רבים נוהגים להדר ולהחליף את ההדסים, ובייחוד את הערבות המתייבשות מהר, במהלך החג.

חג שמח 😊

 

שלח בוואטסאפ
שתף בפייסבוק
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

נושאים קשורים

אולי יעניין אותך גם:

air-conditioner-4204637_1280

פלטינום – מיזוג אוויר

kitchen-1687121_1920 (1)

ר"מ נכסים

ACF641BE-DC66-4F67-AB4D-B16C3E80D540
מאור הקודש

מאור הקודש

image-from-rawpixel-id-1224443-jpeg (1)

שרה סופרין – סידור וארגון הבית

123380827_183342780070476_6580416495245110177_n

ראשית דגן

8C4F7029-29B9-4610-B63D-ED73FC0D4FFC

אור בלב מגנטים

הנדימן שמוליק 055-6655735
הנדימן שמוליק 055-6655735

הנדימן שמוליק 055-6655735

Screenshot_20211221-0202423

עוזיאל מנעולן

ACF641BE-DC66-4F67-AB4D-B16C3E80D540
מאור הקודש

מאור הקודש

rawpixel-557123-unsplash.jpg

פול קינן-מורה לאורגן ופסנתר

אופטיק רייזנר

לוגו-2

נתנאל ישר ייעוץ משכנתאות ופיננסים

כושר-דוד-מילמן3

סטודיו david milman

WhatsApp-Image-2022-04-29-at-11.10.37

SARAH לק ג'ל

WhatsApp Image 2021-06-02 at 21.37.35

יורם סבטני שרותי הנדסה אזרחית בע"מ

כל מה שמעניין

אינפורמטיבי

אירועים קרובים בפסגת זאב

לא נמצאו אירועים קרובים
פסגת זאב שלי

אנחנו יכולים לסייע לך במציאת המשכנתא הטובה והמתאימה ביותר לך, כך שתוכל לחסוך עשרות אלפי שקלים

השאר שם וטלפון וניצור איתך קשר בהקדם